Biogram, Emilia Garbieńportret artystki
Pochodzi ze Sułkowic. Jest absolwentką kierunku Malarstwo (pracownia Prof. Janusza Matuszewskiego, dyplom w 2020 roku) oraz studentką V roku na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Maluje głównie portrety oraz sceny figuratywne, inspirując się sztuką dawnych mistrzów. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych między innymi w Galerii Pryzmat, Galerii Zofii Weiss czy Galerii Białej w Krakowie. W 2019 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie malarskim A co z wartościami organizowanym przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość we Wrocławiu. Kilkukrotna laureatka stypendium Grupy Eurocash oraz stypendium rektora Akademii Sztuk Pięknych.
Obecnie kontynuuje cykl malarski Spotkanie, tworzy obrazy na zamówienie oraz hobbystycznie zajmuje się grafiką. Oprócz tego podejmuje działania edukacyjne skupione wokół projektu „Kobalt” oraz uczy plastyki w Szkole Podstawowej w Izdebniku.
„W sztuce i w życiu najbardziej interesuje mnie człowiek. Zachwycają mnie wyglądy spotykanych ludzi. Jest coś fascynującego w tych pół-gestach, pół-spojrzeniach, pół-spotkaniach. Coś, co nie pozwala oderwać oczu od zjawisk, od ruchu mięśni na twarzy, układów palców dłoni. Chciałabym umieć przekładać tajemnice spotkań na język malarski.”
https://www.facebook.com/emiliagarbien
https://www.instagram.com/emiliagarbien/

 

Paulina i Bartłomiej Bochenek 
Paulina Bochenek – Żona, Mama, absolwentka studiów magisterskich dziennych na kierunku Biologia i Geografia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, instruktorka pływania,
żeglarstwa, wspinaczki aquafitness oraz narciarstwa, trener personalny, sędzia pływania (I klasa), ratownik WOPR, kandydat GOPR, taterniczka.
Bartłomiej Bochenek – Mąż, Tata, absolwent studiów magisterskich dziennych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na kierunku Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki oraz Technological Educational Institute w Atenach, uczęszczał do Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem na specjalizacji Meblarstwo Artystyczne.
Czynny artysta. Instruktor pływania, narciarstwa i wspinaczki, kandydat GOPR, taternik.

Twórcy projektu o nazwie extremePAINTIG, który łaczy sztukę z sportami ekstremalnymi.
Obrazy i rzeźby powstają podczas górskich wspinaczek i freeridowych narciarskich zjazdów ze szczytów Tatr, Alp, Andów, czy islandzkich wulkanów.

“Zainspirowani działaniem impresjonistów, którzy wyszli w plener, szukamy ulotności prawdziwie istniejącej chwili i przestrzeni.
Nieskrępowani ramami i ścianami akademizmu, ruszamy w ekstremalne areały świata, żeby
wznieść się ponad szczyt i z głową brodzącą w chmurach spełniać swoje marzenia, przenosząc je na płótno lub pozostawiając jak niczyje, wyrzeźbione w lodzie.”

http://www.instagram.com/ckrbochenek/

http://www.facebook.com/ckrbochenek

Milena Śmiłek

Milena Śmiłek pochodzi z Biertowic. Ukończyła Państwowe Liceum Plastyczne im. Józefa Kluzy w Krakowie. Obecnie studiuję Architekturę na Politechnice Krakowskiej. Uwielbia malować, ale od najmłodszych lat chciała projektować.
Dlatego też, wybrała studia inżynierskie. Swoją pasję, talent malarski i rysunkowy rozwijała w Gminnym Ośrodku Kultury w Sułkowicach pod okiem Pani Ewy Garbień. Na zajęcia plastyczne uczęszczała od ósmego roku życia aż do rozpoczęcia nauki w liceum, które następnie ukończyła z wyróżnieniem. Jej praca dyplomowa została wystawiona w Pałacu sztuki w Krakowie. Podczas nauki w tej szkole brała udział w licznych konkursach. W 2016 roku wygrała VII Ogólnopolskie Biennale „Pejzaż Ludzki”- dedykowane Józefowi Czapskiemu. W 2017 roku zdobyła wyróżnienie w XIII Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych w Koszalinie. W kolejnych latach reprezentowała szkołę w Rzeszowie na Ogólnopolskim Przeglądzie Klas Trzecich w kategorii Malarstwo. Pomimo iż, nie rozwija swojego talentu na uczelni artystycznej wciąż tworzy, żaden temat nie jest jej obcy. Podejmuje się każdego wyzwania. Maluje również na zamówienie.

Tutaj można zobaczyć jej prace https:/https://www.facebook.com/miiljam